Co wziąć pod uwagę przed zmianą opon na zimowe

opony zimowe

Kiedy wkrótce będziesz musiał zmienić opony letnie na opony zimowe, warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Kto zmieni opony?

Czy masz już na myśli serwis opon do wymiany? A może planujesz samodzielnie wymienić opony? Często zaleca się, aby eksperci zmienili to za Ciebie, zwłaszcza jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu.

Gdzie są teraz twoje opony?

Jeśli Twoje opony są przechowywane w sklepie opon, jest to łatwe, ponieważ są już w serwisie, a wymiana będzie łatwa. Jeśli są przechowywane w Twoim domu, musisz sprawdzić, czy wyglądają dobrze i załadować je do samochodu. Jeśli są w sklepie z oponami, zostały sprawdzone przed przechowywaniem i będą w dobrym stanie.

W jakim stanie są twoje opony letnie?

Czy opony, które wymienisz, czy są w dobrym stanie? Masz nawet opony letnie, czy musisz kupić komplet? Jeśli masz zestaw, sprawdź ciśnienie w oponach przed montażem, sprawdź głębokość bieżnika i ciśnienie w oponach. Ciśnienie w oponach jest ważne, jeśli robisz to sam, ponieważ nie chcesz jechać na stację benzynową z pustymi oponami po zmianie.

Czy opony są odpowiednio oznakowane?

Czy wiesz już z oznaczeń na oponach, które opony należy gdzie montować? Po zdjęciu ważne jest, aby oznaczyć opony aktualną pozycją, aby obracać opony między każdą wymianą opon.

Dzięki temu powinieneś być w dobrym stanie do wymiany opon. Aby uzyskać więcej informacji na temat wymiany opon, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/

View more presentations on SharePresentation